Podpora Google Ads

Z důvodu situace kolem Covid-19 je telefonická podpora Google Ads dočasně nedostupná. Nejjednodušším náhradním způsobem podpory je chat.

Podpora pro inzerenty Google Ads funguje z pobočky v Dublinu, obracet se na česky a slovensky mluvící zaměstnance Googlu můžete na telefonu 800 701 675 (po-pá, 9 – 16 hodin). Připravte si zákaznické číslo vašeho účtu Google Ads. Přímo z účtu můžete také kontaktovat podporu na chatu.

Významní inzerenti a významné partnerské agentury mají přiděleného accounta v obchodním týmu, který funguje z Prahy. Významnými inzerenty se rozumí firmy s útratou spíše stovky tisíc korun měsíčně a růstovým potenciálem, o nadstandardní péči pro klienta se rozhoduje Google sám. Pokud jste takovým klientem, account už se vám sám ozval.

Pomoc s nastavením kampaní v Google Ads

Google placenou službu nastavení nebo správy kampaní nemá. Pomáhá ale malým klientům — začátečníkům. Pomoc se založením účtu, nastavením kampaně a cca měsíční péči o ni lze domluvit na telefonním čísle 800 500 336.

Program Google Partners

Agentury nebo jednotlivci poskytující služby ve správě kampaní v Google Ads se mohou přihlásit do programu Google Partners. Partneři dostávají další podporu v podobě vzdělávacích akcí.

Online zdroje Googlu

  • Google blog a Google blog anglicky.
  • Nápověda Google Ads — je opravdu rozsáhlá, najdete zde jak popisy jednotlivých funkcí v rozhraní, tak i doporučení k optimalizaci.
  • Google Ads fórum — na fóru můžete pokládat své obecné dotazy, odpovědi se můžete dočkat od ostatních inzerentů, odborníků v oboru i zaměstnanců Google. Dotazy týkající se konkrétního účtu (např. ke konkrétní platbě) už ale směřujte přímo na podporu.
  • Centrum nápovědy pro Google Partners — primárně zdroj k přípravě na certifikační zkoušky Google Ads.
  • Učte se s Googlem — výuková videa na YouTube.