Nastavení plateb v Google Ads

Menu Fakturace v AdWords

Platby v účtu Google Ads nemusí být nastavené až do chvíle, kdy budete kampaně spouštět. Menu Fakturace najdete v pravé horní části účtu, pod ozubeným kolečkem:

  • Vyberete zemi, kde se nachází vaše fakturační adresa. Pozor, možnosti plateb se mohou pro jednotlivé země lišit.
  • Vyplníte fakturační údaje.
  • Zvolíte způsob úhrady.

Možnosti plateb

Nejdříve volíte ze dvou možností: manuální, nebo automatické platby.

Automatické platby

Platíte zpětně, peníze se budou strhávat z karty. Nejjednodušší způsob, který vás zbaví starostí, že se vám reklama zastaví, protože došel kredit. Útratu si budete korigovat nastavením denních rozpočtů, nemusíte se bát, že se z karty čerpá neomezeně. Samozřejmě potřebujete kartu s možností internetových plateb.

Manuální platby

Předplácíte dopředu kredit. Kromě dřívější platby a horšího cash flow je hlavní nevýhodou riziko zastavení reklam ve chvíli, kdy se předplacený kredit vyčerpá. Poté musíte čekat na zpracování nové platby. Máte tu dvě možnosti:

  • Platba kartou – zadáte číslo platební karty, ale kredit se nikdy nestrhne sám jako u automatické platby. Musíte kliknout pro zaplacení. Zpracování platby je pak prakticky okamžité.
  • Platba převodem – nejpomalejší možný způsob. Vygenerujete si údaje k platbě a peníze převedete. Převod může trvat i několik dní.