Aukce a nabídky

Shopping Ads se platí stejně jako klasické textové reklamy za kliknutí. Tedy ve chvíli, kdy uživatel klikne na Shopping Ads reklamu, inzerent zaplatí maximálně takovou částku, jaká byla jeho nabídka. Přesnou cenu za kliknutí stanoví aukce. Ta probíhá také stejně jako u klasických textových inzerátů. Obě aukce ale fungují nezávisle na sobě.

Do aukce tady vstupuje jak nabídnutá cena, tak i skóre kvality. Protože Shopping Ads nemají klíčová slova, skóre kvality se počítá na úrovni konkrétního ID produktu.

Pozice reklamy

Zatímco AdWords Google Ads konkrétní pozici v reklamním bloku vůbec neuvádí (u reklam ve sloupci Pozice uvidíte vždy nulu), Sklik pozici uvádí a počítá ji zleva doprava první řádek reklam a poté druhý. Průměrná pozice je ale pro tento typ reklamy víceméně bezpředmětná informace.

Například, pokud se v rámci boxu na Skliku zobrazí na jedno vyhledání reklama na dva moje produkty — jeden na první a druhý na šesté pozici, průměrná pozice bude 3,5. To sice vypadá jako celkem špatná pozice, ale dva produkty ve výpisu jsou určitě lepší než jeden (který by měl pozici 1).

Něco se vám nezdá?