Propagační kód Google Ads v roce 2021

Propagační kód umožňuje získat kredit zdarma, který můžete uplatnit ve svém účtu Google Ads. Výjimečně lze získat propagační kredit při konkrétních Google akcích, např. v červnu 2020 Google rozdával kredit zdarma inzerentům po celém světě jako podporu při Covid-19. Běžně je k získání kredit pro nové inzerenty.

Propagační kód pro klienty Google Partners

Propagační kódy mají k dispozici všechny agentury a PPC specialisti, kteří jsou součástí služby Google Partners (což v drtivé většině jsou). Ti mají k dispozici kódy pro všechny nové klienty, kód se do účtu nahraje sám připojením nebo vytvořením nového účtu do MCC (účtu správce Google Ads).

Rozdíl od kódu, který si sami vygenerujete je v hodnotě i podínkách uplatnění.

  • pro české účty až 1500 Kč
  • pro slovenské účty ař 120 eur
  • připsaná částka bude odpovídat maximálně částce, kterou v účtu utratíte za prvních 31 dní (od prvního zobrazení reklamy)
Abyste získali kredit zdarma 1500 Kč, musíte nejdříve utratit během 31 dní také 1500 Kč.

Propagační kredit pro nové účty i bez Google Partners

Pokud jste nový inzerent (váš Google Ads účet není starší než 14 dní) a nemáte agenturu, nevadí. Kód si může vygenerovat sám úplně každý. Jeho maximální hodnota bude sice nižší než u kódu přes Google Partners, získáte ji ale už při relativně menší útratě.

Propagační kredit si snadno vygenerujete i úplně sami.

Jak uplatnit slevu pro nové účty

Získání kreditu je vždy podmíněno.

  • Propagační kredit lze nahrát jen do nového účtu (tj. max do 14 dnů od prvního zobrazení reklamy).
  • Kód se aktivuje ve chvíli, kdy utratíte prvních 250 Kč (25 €) za kliknutí z vaší reklamy. Znamená to tedy i to, že musíte mít zadané fakturační údaje a způsob platby.
  • Následně je (cca do 3-5 dnů) kredit připsán na váš účet.
  • Příštích utracených 1000 Kč v reklamě se tedy odečte z kreditu a neplatíte za ně nic.
  • Ve chvíli, kdy kredit utratíte, platba za další reklamu automaticky přejde na vámi zvolený způsob platby při zakládání účtu.
Abyste získali kredit zdarma 1000 Kč, musíte utratit 250 Kč.)

Kde propagační kód vložit

Kód, který si vygenerujete sami vám přijde e-mailem. Vložit ho můžete při zakládání nového účtu u nastavení plateb nebo i později (do 14 dnů) v menu Nástroje a nastavení > Fakturace > Propagace.